אחד המהלכים החדשים של גוגל זה להאדיר מאמרים איכותיים וטובים. אחת הדרכים של גוגל לדעת שמאחורי מאמר עומד משהו שהוא לא ספאם או סתם מקדם אתרים ושהמאמר בא כדי להעניק ידע – זה שכותב המאמר לא מסתתר אלא חושף את פניו ברבים. ולכן לאחרונה ניתן לראות ליד תוצאות חיפוש ומאמרים 2 תוספות חדשות. ה Rich Snippets

התוספת הראשונה היא ציון בכוכבים שנועדה לתת לגולשים איזושהי אינדיקציה (מוטעית, ותכף נראה ונסביר למה) של מדד גולשים שכביכול נתנו ציון לאתר או לדף. והשנייה זו תמונת הכותב (author) מפרופיל הגוגל + שלו. התמונה היא למעשה הגושפנקא כי מאחורי המאמר יש אדם אמיתי. דרך התמונה ניתן להגיע לפרופיל הגוגל + של אותו כותב, לקרוא מאמרים נוספים שלו ולהבין לבד האם יש לו מושג על מה הוא מדבר או לא. ומכיוון שאף אחד לא רוצה להראות דביל מושלם – מי שמקשר את התמונות שלו למאמרים שלו – חזקה עליו כי המאמרים הם איכותיים ומושקעים.

מה גם שתוספות אלו מושכות את העין בתוצאות החיפוש – ומכאן שתהיה יותר תנועה לכיוון תוצאות עם Rich Snippets.

rich snippets ותמונת Authors בתוצאת חיפוש

rich snippets ותמונת Authors בתוצאת חיפוש

טוב, הבנתי וזה מגניב – איך אני עושה גם?

אז יש 2 פעולות שצריך לעשות. אחת להכניס את האופציה של דירוג המאמר, והשנייה זה לקשר את האתר לפרופיל הגוגל + שלך על מנת לקבל את תמונת ה author בתוצאה.

הכנסת דירוג כוכבים לאתר ולתוצאות החיפוש

הכנסת דירוג כוכבים לאתר ותוצאות החיפוש היא די קלה וניתנת לביצוע ב2 אופנים.

הראשונה והפחות מומלצת היא לשים תוסף דירוג ושאנשים ידרגו באופן אורגני את המאמרים שלכם. תוכלו למצוא אינספור תוספים כאלה בחיפוש מהיר בגוגל או ברשימת הפלאגינים של מערכת הניהול החביבה עליכם. למה היא פחות מומלצת? מהסיבה הפשוטה שאתם עלולים לקבל ציון נמוך – וזה לא מה שאנחנו רוצים.

השיטה השנייה היא פשוט לקבוע את הציון של האתר דרך הקוד וזהו. איך עושים את זה?

אז למי שיש לו אתר וורדפרס מוזמן להוריד את הפלאגין הבא להתקין אותו, לקבוע ציון וזהו. תוך יום – יומיים (תלוי בקצב האנדוקס) יש כוכבים בתוצאות של גוגל.

מי שאין לו אתר וורדפרס מוזמן להזין את הקוד הבא לפוטר של האתר שלו, עם השינויים הרצויים כמובן. התוצאה תהיה זהה.

הופעת תמונת הכותב בתוצאת החיפוש

כאן הדרך קצת יותר מסובכת לכן אני מאט את קצת הכתיבה על מנת שלא תתבלבלו.

 • לצורך המאורע צריך לדאוג למספר דברים:
 • שיש לכם פרופיל גוגל +. אם אין לכם – פתחו מכאן.
 • שיש לכם תמונה עם הפרצוף שלכם בלבד.
 • כעת חברו בין שני הדברים, כלומר – שתמונת הפרופיל שלכם בגוגל + תהיה אך ורק הפנים שלכם. בלי דודים אורחים סוסים וכו'.
 • אחרי שסידרתם את עניין התמונה, גשו ל"פרופיל"
 • ודאו כי יש לכם לשונית "כפתורי 1+". אם אין – לכו לאתר כלשהו (נניח העמוד הנוכחי הזה) ולחצו 1+. עכשיו יופיע לכם.
 • לחצו על "ערוך פרופיל"
 • גללו למטה ל"כותב גם באתרים" (באנגלית: Contributor To) והוסיפו את כל האתרים אליהם אתם תורמים תכנים.
 • כעת יש 2 אופציות.
 • אם יש לכם אתר וורדפרס – לכו לאיזור המשתמש שלכם (משתמש -> פרופיל אישי) והוסיפו פסקה לביוגרפיה שלכם. משפט וחצי יספיקו. בסוף תוסיפו את המילים: "ליצירת קשר לחצו: google+". את המילה Google+ עליכם לקשר לכתובת הפרופיל שלכם ולהוסיף לה את התג: ?rel=author. כך שהכתובת תראה ככה: https://plus.google.com/108417451149178947039?rel=author. כעת הגדירו כי תופיע תיבת AUTHOR  בכל פוסט שכתבתם. וזהו. אם בתבנית שלכם אין אפשרות כזו – השתמשו בפלאג אין הזה או דומים לו. (לא בדקתי תאימות לעברית על הפלאג אין הזה)
 • אם אין לכם אתר וורדפרס – פשוט הוסיפו  את הקישור לעיל (כמובן שיפנה לפרופיל שלכם ולא שלי) מהמילה Google+ – וזהו. הרעיון הוא שבכל פוסט שמשוייך לכם – יופיע קישור מהמילה Google+.
 • אחרי שחיברתם את האתר שלכם לפרופיל – אתם צריכים להודיע על כך לגוגל על מנת שיבחנו אם אתם מתאימים להתקבל ככותבים מן המניין. עושים זאת על ידי לחיצה על הלינק הזה.

זהו. אם עשיתם נכון את כל השלבים – תוך כמה ימים עד שבוע תופיע בתוצאת החיפוש תמונה קטנה שלכם. בינתיים תוכלו לבדוק אם עשיתם את הכל נכון בלינק הזה.

לא הצלחתם? שתפו אותנו.

הצלחתם? שתפו אותנו גם.