עמוד הבית > כתיבת תוכן > כתיבת תוכן לאינטרנט

כתיבת תוכן לאינטרנט

כתיבת תוכן לאינטרנט היא אחד התחומים שזוכה לעדנה בשנים האחרונות. חברות רבות מחפשות אנשי תוכן איכותיים כדי שיכתבו תוכן לאתרים. הסלוגן "התוכן הוא המלך" הוכח כפרמטר משמעותי בדרוג האתרים במנועי החיפוש השונים. בתחילת הדרך, אתרים רבים נזקקו לשירותי כתיבת תוכן לאינטרנט, על מנת לייצר נפח באתרים השונים. עם הזמן, בעקבות ריבוי תכנים לא איכותיים, נוצר צורך לכתיבת תוכן איכותי, אשר ייצור יתרון יחסי לעומת אתרים אחרים.

מהי  כתיבת תוכן לאינטרנט?

כתיבת תוכן לאתרים באינטרנט היא תחום התמחות מקצועי, אשר מתחשב במגבלות המדיום הפרסומי – הרשת. בדומה לכתיבת ספר או כתיבה עיתונאית גם כאן נדרש סגנון רהוט ושליטה בשפה. אולם, בשונה מספר או מכתבה עיתונאית, מתחשבים בעובדה שכאשר גולש נמצא באתר מסוים, יש להציע לו את אשר חיפש. כלומר, כתיבת תוכן לאינטרנט צריכה להיות עניינית, קצר, קולעת למסר ולמטרת החיפוש.

סוגים של כתיבת תוכן לאינטרנט?

v     כתיבה אינפורמטיבית – מאמרים שנכתבים על נושא מסוים, במטרה לתמוך ולהציע דעה מקצועית, ניסיון אישי התורם להרחבת ידיעות הגולש המתעניין בנושא. לדוגמא: כתיבת מאמרים בתחום הספורט יכולה להיות על ידי רופא, תזונאי או אדם שחווה בעצמו תהליך ירידה במשקל. מאמרים אלה הם חלק מתחום כתיבת תוכן לאינטרנט, כיוון שהמידע מתפרסם ברשת.

v     כתיבה למנועי חיפוש – כתיבה של תוכן לאתרים על בסיס אופטימיזציה למילות חיפוש אותן מעוניינים להדגיש ולהבליט. כתיבה מסוג זה, נועדה לאפשר לטקסטים המכילים מילות חיפוש מסוימות לעלות בתוצאות החיפוש. מיקומם של הטקסטים במנועי החיפוש הם פונקציה של איכות, כמות המילים המופיעה ומידת הרלוונטיות שלהם לנושא. כתיבה למנועי החיפוש, היא כתיבה שמצריכה שמירה על עקרונות עבודת קידום אתרים באינטרנט.

v     כתיבה אישית – אתרי הבלוגים השונים, הוסיפו את ממד הכתיבה האישית המאפיינים אתרים רבים. גם בלוגים מאופיינים כמקום שבו מוצג תוכן לאתרים אולם על בסיס נימה אישית. לדוגמא: תיאור תהליך של גיבוש מתכון, התנסות אישית בתחומים שונים ותיאור החוויה והתובנות תוך כדי תהליך עבודה.

מי כותב תוכן לאתרים?

אנשים מתחום השיווק, תקשורת, ספרות או בלשנות. תחומים אלה מזוהים עם שליטה בכלי בשפה. חדות לשון והישענות על ידע מקצועי יכולים לתרום רבות לתהליך של כתיבת תוכן לאינטרנט. לצד אנשים שמגיעים ממקצועות אלה, כותבים אנשים בעלי כישרון כתיבה מולד. כותב תוכן מקצועי יכול לתרום לרעננות ולכתיבה יצירתית ואיכותית אשר מספקת תוכן לאתרים בזווית אחרת.

מה הם הכללים המנחים לכתיבת תוכן לאינטרנט?

ישנם מספר עקרונות מנחים במהלך כתיבת תוכן באינטרנט:

  • בקיאות בתחום עליו כותבים והיצמדות לעובדות במיוחד כשמדובר על כתיבה אינפורמטיבית.
  • דיוק והגהה על הטקסט הנכתב.
  • כאשר מדובר על טקסטים עבור מנועי החיפוש יש להקפיד שהתוצאה הסופית –קשורה לנושא עליו אנו כותבים ומקדמת מילות מפתח.
  • גירוי אינטלקטואלי של הגולש –  להוסיף פן עובדתי נוסף, מידע רלוונטי שיכול לתרום לרמת ידיעותיהם של הגולשים בתחומים השונים.

בכל טקסט עבור כתיבת תוכן לאינטרנט, יש נימה מסוימת. ניתן לזהות כתיבת מסר בטון רשמי, כתיבת מסר מזמין. לכן, מאד חשוב מה המסר אותו אנו מעוניינים להעביר בתכנים השונים. כמו כן, חשוב לשמור על איפוק וריסון בטקסטים השונים. גם כאשר כותבים פוסט תגובה למאמר שפורסם או מציגים מאמר דעה כנגד מאמר דעה שפורסם, עלינו לשמור על כבוד הכותב אשר על דעתו אנו מגיבים.

כללי ההתנהגות של כתיבת תוכן אינם שונים מכללי ההתנהגות של שיחה אותה אנו מנהלים בכל אמצעי אחר. נימוס, ריסון, כבוד הדדי, שפה ומתן פתרונות מהווים יתרון חשוב בתחום כתיבת תוכן לאינטרנט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

מה זה B2B marketing – שיווק דיגיטלי + SEO לעסקים וחברות

**עדכני לשנת 2021** שיווק B2B לדעת משווקים רבים – הוא ...

אנידור חקק
10.12.2017
לקריאה

תוצאות מקומיות בגוגל מול אורגני וממומן – מי מקבל יותר הקלקות?

לפני 4 שנים כתבתי מאמר על אחוזי ההקלקות על תוצאות ...

אנידור חקק
22.10.2015
לקריאה