עמוד הבית > מאמרים > פרסום ושיווק באינטרנט

פרסום ושיווק באינטרנט

הקמת עסק מחייבת אותנו בבניית אסטרטגיה מובנית לשיווק ופרסום העסק. הרי ידוע שעסק תלוי קודם כל בתזרים המזומנים שלו, שלרוב מתבסס על לקוחות העסק.

לכן, על מנת שהעסק שלנו ייהנה מתזרים מזומנים חיובי ולקוחות באופן שוטף, עלינו לדאוג לקדם אותו באמצעות שלל שיטות פרסום ושיווק באינטרנט.

פרסום ושיווק טרום עידן האינטרנט

בעבר, הקמת עסק עצמאי הרתיעה רבים מאתנו, בעיקר בשל האילוצים הכלכליים שהיו כרוכים בהקמת עסק.  הקמת עסק לוותה בהוצאות כספים מרובות, כשחלק גדול מהן היה מושקע בתקציבי פרסום ושיווק.

כך נוצרה סיטואציה שעסקים קטנים התקשו להתמודד בתחרות עם החברות והארגונים הגדולים, שיכלו להשקיע כסף רב ולזכות בשטחי פרסום רבים יותר – ובכך גם בקהל לקוחות גדול יותר.

טרום עידן האינטרנט, תקציב הפרסום והשיווק התחלק בין המדיומים הבאים:

  1. פרסום ברשתות הטלוויזיה
  2. פרסום ברדיו
  3. פרסום בעיתונות הכתובה
  4. פרסום בשלטי חוצות
  5. פרסום באמצעות פליירים

למעט פרסום בפליירים, שיעילותו הייתה נמוכה, העלויות בפרסום בכל אחד מהמדיומים האחרים היו גבוהות מאוד, דבר שהקשה על בעלי עסקים קטנים להשקיע תקציב שיעניק להם חשיפה משמעותית.

מה גם שהחשיפה שקיבל כל מפרסם לא הייתה ממוקדת ולא כוונה לקהל היעד של העסק – דבר שלרוב הפך שיטות פרסום אלה ללא יעילות וגרר הפסדים עצומים לבתי עסק  (דבר שגרם גם לפשיטת רגל של עסקים קטנים רבים).

פרסום ושיווק באינטרנט – הדור החדש של פרסום

נראה כאילו כולם חיכו שמשהו טוב יגיע בעולם הפרסום והוא הגיע אלינו לראשונה בזכות גוגל.

גוגל יצרו מודל פרסומי בו ניתן לייצר פרסום ושיווק באינטרנט, שיהיה מבוסס תוצאות ויהיה ממוקד ומפולח.   היתרון הגדול באינטרנט, הוא שיכולת השליטה והבקרה שלנו אחר כל קמפיין, מאפשרת לנו לחלק ולמקד את תקציב הפרסום בצורה טובה יותר.

באמצעות האינטרנט ניתן לעשות פרסום ממוקד ללקוחות שמחפשים ביטויים ומילות מפתח רלוונטיות – ואז להגדיל את הסיכוי ללחיצה של הלקוח על מודעת הפרסום שלנו.

גוגל – פרסום ושיווק בחינם באינטרנט

גוגל בעצם פתחו את הדלת לכל בעלי העסקים מקטן ועד הגדול, ויצרו שוק חופשי בהתמודדות על שטחי הפרסום שמופיעים במנועי החיפוש. כך נוצר מצב שכל בעל עסק יכול בהשקעה של זמן ובאמצעות בניית אתר רלוונטי, לקדם את עצמו לראש תוצאות החיפוש של גוגל.

שיווק אתרים המתבסס על החשיפה העצומה של גוגל, יצר מצב שאתרים שממוקמים בתוצאות החיפוש הראשונות, זוכים לביקורים מרובים של גולשים – דבר שמבטיח להם קהל גולשים נאמן שעשוי להיהפך ללקוחות האתר / העסק.

גוגל פתחה עבורנו מגוון אפשרויות לשיווק ופרסום במסגרתה:

  1. פרסום ממומן – פרסום בגוגל באמצעות מודעות ממומנות שמופיעות בכל חיפוש של מילות מפתח על ידי הגולשים.
  2. פרסום ממומן ברשת השותפים של גוגל – פרסום מודעות ממומנות באתרי תוכן שונים שרלוונטיים למודעות הפרסום שלנו.
  3. קידום אתרים באינטרנט – קידום בתוצאות החיפוש האורגניות של גוגל.

פרסום ושיווק ברשתות חברתיות באינטרנט

הפלח השני של פרסום באינטרנט מתמקד בפרסום ברשתות חברתיות.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שפייסבוק הפכה להיות האתר הפופולארי ביותר, בו מרבית הגולשים מעבירים את זמנם. המותגים והעסקים השונים לא יכולים להישאר אדישים נוכח ההשתלטות המוחלטת של פייסבוק ושלל רשתות חברתיות על חיינו.

עם הזמן, פייסבוק פתחה אפשרויות פרסום לבעלי עסקים ומפרסמים שמעוניינים לשווק במסגרת הרשת הפופולארית. כיום, שיווק בפייסבוק הפך לאחת הדרכים הבולטות והיעילות במסגרת שיווק ברשת.

שיווק בפייסבוק מתבצע בעזרת שלל פלטפורמות, כשהמובילה בהן היא בניית דף אוהדים בפייסבוק וניהול מועדון לקוחות אונליין.

משיכת הגולשים לדף מתבצעת באמצעות קמפיין פרסום בפייסבוק, שנשען על אפליקציות פייסבוק ו/או פרסום מודעות ממומנות בפייסבוק.

לסיכום, פרסום ושיווק באינטרנט פתח את הדלת לאלפי בעלי עסקים קטנים, להתחרות שווה בשווה מול הארגונים והחברות הגדולות. בעלי עסקים חייבים להפנים את השינוי בצריכת המדיה של הגולשים ולשווק להם במקומות הנכונים – אם המדובר ברשתות חברתיות או בתוצאות החיפוש של גוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

ההבדלים בין קידום אורגני לקידום ממומן בגוגל

כמעט 90% מהחוויות באינטרנט מתחילות במנוע חיפוש, כאשר מנוע החיפוש ...

צוות היידה
08.03.2020
לקריאה

איך הצלנו אתר מעונש בגוגל?

זה פוסט לא שגרתי בו אני מכניס אתכם באופן חד-פעמי ...

אנידור חקק
13.04.2014
לקריאה