עמוד הבית > מאמרים > פרסום ממומן בפייסבוק

פרסום ממומן בפייסבוק

כולנו שמענו על הרשת החברתית פייסבוק שמשתנה ומשתדרגת לעתים תכופות. רובנו אפילו משתמשים בה. אבל כמה מאתנו יודעים על פרסום ממומן בפייסבוק? שאפשר להשתמש בפייסבוק לצורך קידום עסקים ושיווק? כדי להבין זאת צריך להתחיל קודם כל מההבנה מה זה פייסבוק.

מה זה פייסבוק- הסבר למתחילים

פייסבוק זה אתר אינטרנט שמאפשר קשר מידי בין המשתמשים בו, מה שנקרא רשת חברתית. את האתר הקימו 3 סטודנטים מאוניברסיטת הרווארד שחיפשו ליצור בתחילה אתר מפגשים והכרויות של סטודנטים באוניברסיטה. האתר זכה להצלחה אדירה, גלש לאוניברסיטאות נוספות, עד שנפתח לכלל משתמשי האינטרנט ברחבי העולם.

כיום הוא האתר השני ברשת בפופולאריות שלו ומשתמשים בו יותר מ-800 מיליון משתמשים פעילים. פייסבוק מאפשר לכל משתמש להוסיף פרטים אישיים, תמונות, תחומי עניין  וכן הלאה. דרך פייסבוק ניתן ליצור קשר עם המשתמש לבד, או עם קבוצה שלמה.  ברור לפיכך למה שיווק בפייסבוק צריך להיות היום חלק מכל מערכת שיווקית, אפילו אם זה פרסום ממומן בפייסבוק..

מהפכה ביחסים חברתיים

פייסבוק יצר בעצם סוג חדש של יחסים חברתיים. בפועל, האתר אינו יותר מאשר שדרוג של כל תוכנת חלופת מסרים שהייתה קיימת.

אבל בפייסבוק הבינו עד כמה בני אדם הם בודדים, ועד כמה הם משתוקקים להכיר את האדם האחר שמאחורי המסר האלקטרוני. לפיכך הם החליפו את המושג "אנשי קשר" במושג "חברים". פתאום לאנשים אין רק כתובות אלקטרוניות שהם מחליפים עימם מסרים, אלא חברים שהם שותפים איתם בתחומי עניין, במקום מגורים, בעיסוק ועוד.

רק השנה ראינו עד כמה קשרים אלה חיוניים ואיך הביאו אפילו לנפילת משטרים.

מהפכה בתפוצה

התוצאה הינה שכל דבר שנכתב בפייסבוק מגיע מהר מאוד לאלפי אנשים. ברור מאליו למה פרסום ממומן  בפייסבוק נהפך לכלי כה חיוני. כל איש שיווק חולם איך להגיע לקהל כה גדול בעלות מינימלית. בפייסבוק עצמו הבינו את חשיבות הנושא מהר מאוד, והקימו שירות של פרסום ממומן בפייסבוק, המספק מודעות פרסום על פי הקבוצות השונות.

כך למשל פרסום בפייסבוק מאפשר להגיע בדיוק לקהל הלקוחות המבוקש. אם למשל יש לכם מוצר המתאים לסטודנטים, שכרגע משווק רק בעיר מסויימת, אתם יכולים לעצב מודעה המיועדת רק לקבוצת הסטודנטים של האוניברסיטה המקומית. אם יש לכם שירות המתאים לאוכלוסייה מסוימת, ניתן ליצור מודעה הפונה רק לאותה אוכלוסייה.

מהפכה עיצובית

אבל העובדה שפייסבוק עצמו הוא רק כלי עזר לפרסום, גם יצרה מגבלות על פרסום ממומן בפייסבוק.

המגבלה הראשונה נוגעת לגודל מודעה. מודעה בפייסבוק צריכה להיות מוגבלת ללא יותר ממספר מילים ובגודל של תמונת קטנה. התוצאה הינה שבפועל כל שניתן לעשות הוא ליצור הפנייה לדף נחיתה או לעמוד אחר שיכלול מידע יותר רחב.

לכך צריך להוסיף גם שמודעה כזאת צריכה להיות מכוונת לקהל היעד הספציפי שברצונכם להגיע אליו. למשל מתפללים  באזור ירושלים… או בעלי כלבים בחולון… המודעה גם צריכה להתאים עצמה לקהל היעד. למתפללים באזור ירושלים תהיה תמונה אחרת מאשר לבעלי כלבים בחולון.

מהפכה שיווקית

התוצאה הינה מהפכה של ממש גם בחשיבה השיווקית. כיום איש השיווק שעושה שימוש בכלי פרסום ממומן בפייסבוק – חושב יותר מתמיד על מילות המפתח ושדות הפילוח שבעזרתם ניתן יהיה להגיע לכלל לקוחות רב ככל הניתן.

יחד עם זאת, צריך להבין כי פרסום ממומן בפייסבוק  שונה מאשר שיווק בגוגל, ויש לפעמים לשלב בין השניים. שיווק בגוגל נועד לתוצאה מידית ככל האפשר. פרסום ממומן בפייסבוק לעומת זאת הוא יותר השקעה לעתיד. לא תמיד ניתן יהיה לראות תוצאות בטווח המידי. אבל יתכן שאם הלקוח יחזור ויראה את המודעה, בשלב מסוים הוא יצטרך את השירות שאתם מספקים, וייזכר בכם.

צריך לדעת גם שפייסבוק מאפשר בדיקה של יעילות המודעה על פי מספר קריטריונים. צריך ללמוד אותם ולהבין אותם כדי לדעת עד כמה המודעה יעילה, ובעת הצורך לשנות אותה או להגדיר מחדש את פלח השוק שלה.

רק לאחרונה שינה פייסבוק את פניו והוסיף מימד חדש שיעניק למשווקים אתגרים נוספים.

אין פלא למה פרסום ממומן בפייסבוק זוכה לעניין הולך וגדל.

פרסום ממומן בפייסבוק 

עם השינויים שפייסבוק מכניסים לרשת, עלינו להבין שהפוטנציאל שלנו כמפרסמים גדל באופן משמעותי.

פוטנציאל השיווק בפייסבוק החדש נוצר בעקבות הגדלת יכולות השיתוף ברשת.  פייסבוק מעודדת את המשתמשים לשתף כמה שיותר מידע מחייהם ביום יום – מידע כגון קריאת ספרים, צפייה בסרטים, האזנה למוסיקה, בישול מתכונים, פעילויות ספורט ועוד..  כל המידע הזה שהולך להיות מופץ בפייסבוק – מאפשר למפרסמים לבחור ולפלח באופן ממוקד יותר את הקהל שיצפה במודעות שלהם.

במידה ואתם מעוניינים לנהל קמפיין פרסום ממומן בגוגל – אתם מוזמנים לקרוא הדרכה על פרסום אתרים בגוגל

5 Replies to “פרסום ממומן בפייסבוק”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

כתיבת כותרות (Title) והשפעתן על קידום אתרים

בנייה וכתיבה נכונה של טייטלים היא פעולה קריטית במסגרת עבודת ...

צוות היידה
15.07.2019
לקריאה

מה זה דף נחיתה ולמה בכלל צריך את זה?

אז מה זה דף נחיתה? דף נחיתה כשמו כן הוא, ...

אנידור חקק
31.05.2018
לקריאה