עמוד הבית > כללי > קידום אתרים בגוגל

קידום אתרים בגוגל

כולם יודעים היום שהקמת אתר אינטרנט היא אמצעי שיווק יעיל ביותר, ואחד מאמצעי השיווק החסכוניים ביותר הקיימים. אבל כמה יודעים שלא מספיק להקים את האתר, צריך גם לדאוג להפצתו, למשל דרך קידום אתרים בגוגל.

עצם הקמתו של אתר אינטרנט אינה ערובה להצלחתו. קידום אתרים באינטרנט הוא מקצוע בפני עצמו שדואג להצלחת אתר  – הנמדדת במספר המבקרים בו, מה שנקרא בשפה מקצועית הקלקות. כדי שאנשים יגיעו לאתר, הם צריכים לדעת על קיומו. קידום אתרים בגוגל הוא אחת הדרכים היעילות והבטוחות לדאוג לכך.

עיצוב האתר

כלל יסוד של קידום אתרים באינטרנט הוא שעיצוב האתר צריך לענות על מספר דרישות.

  • האתר צריך להיות פשוט.
  • האתר צריך להיות ברור.
  • האתר צריך להיות מותאם לפלח השוק המבוקש.
  • האתר צריך להיות נגיש.
  • האתר צריך להיות מעודכן.
  • האתר צריך להתעדכן כל פעם בהתאם להתפתחות הטכנולוגית.
  • האתר צריך לשרת את הלקוח ולדאוג לקידום עסקיו.

כללים אלה נכונים גם לגבי קידום אתרים בגוגל.  קידום בגוגל לא יהיה יעיל אם האתר לא יענה על דרישות אלה. לא פעם אתרים נכשלים כי אנשים לא מצליחים לקרוא את הכתוב בהם, כי הצבע מפריע להם, כי יש יותר הבהובים שמסתירים את הכתוב, כי האתר בכלל לא נוגע אליהם או כי האתר פשוט הפסיק לפעול כי הטכנולוגיה שלו כבר לא בשימוש.

אולם מעבר לכך, גם לאחר הקמת האתר צריך לדאוג להפצתו ברבים.  יש אמנם עסקים שמקימים אתרים שרק מספקים אינפורמציה בסיסית על קיומם ועיסוקם, אולם חבל שהם יפסידו את האפשרות שהאתר שלהם גם יקדם את המכירות.

קידום בגוגל הוא אחת הדרכים העיקריות שעוזרות בכך.

איך מבצעים קידום אתרים בגוגל?

קידום בגוגל מחייב היכרות יסודית ומקיפה עם דרך העבודה של גוגל והבנה בשיטות שבהן ניתן להשתמש לצורך קידום אתרים באינטרנט. למעשה, קידום כזה מתחיל עוד בשלב של תכנון האתר, במהלך הדיונים עם הלקוח וממשיך כל הזמן.

כבר במהלך הדיונים הללו הלקוח צריך לקבוע אם ברצונו לבצע רק קידום אתרים בגוגל ללא תשלום, או שהוא מוכן גם להשקיע כסף בקידום האתר שלו.

1)     קידום אתרים בגוגל ללא תשלום – גוגל עובד על פי מפתח של חיפוש מילים. כאשר אדם מקיש פקודת חיפוש בגוגל, גוגל מתחילה לבצע חיפוש של כל המילים בפקודה . אותם אתרים שהמילים שהוקשו מופיעים בהם יותר והם נחשבים לרלוונטיים וסמכותיים יותר באותו ביטוי – יוצגו מהר יותר ובתחילת הרשימה, וכך יזכו לביקורים רבים יותר.

כאשר יושבים עם הלקוח, צריך לפיכך לבדוק אתו היטב את מטרות האתר, לבצע פילוח יסודי של השוק אליו האתר מתכוון לפנות, ולקבוע אילו מילות מפתח ניתן לשלב באתר ובאיזה היקף כדי שפקודת חיפוש בגוגל תאתר אותו ראשון ותעלה אותו בהקדם.

למשל אם הלקוח הוא מכללה להנדסה , ראוי לקדם אותו בביטויים כמו לימודי הנדסה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה וכן האלה.

חשוב לזכור כי מילות המפתח צריכות להיות "נקיות" כלומר ללא אותיות החיבור למיניהן וללא הטיות, אחרת החיפוש לא יאתר אותן. חשוב גם שמילות המפתח יהיו ברורות, בכתב ברור, ושלא יוסתרו על ידי הבהובים או בגלל שילוב לא נכון של צבעים ורקע.

2)     קידום אתרים בגוגל בתשלום – גוגל מאפשר גם קידום אתרים באינטרנט באמצעות תשלום. הטכניקה הינה תשלום לגוגל שיפנה גולשים המחפשים ביטויים מסוימים לאתר הלקוח. התשלום לגוגל מתבצע על פי מספר הלקוחות שהגיעו לאתר.

כמו כן ניתן לפרסם באינטרנט  מודעות בתשלום באתרים שונים. אפשר לקבוע שכל אתר שבו מופיעות מילים רלוונטיות יופיעו מודעות בתשלום.

קידום אתרים בגוגל הוא לפיכך אמצעי יעיל לפרסומת, הדורש התמחות והבנה עמוקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

ניתוח מתחרים באמצעות Rank ranger – גרף ביצועים

הדעה הרווחת בעבר שכדי להצליח אנחנו צריכים להתמקד אך ורק ...

אילון סבג
22.10.2019
לקריאה

קידום אתרי נדל"ן בגוגל

תחום הנדל"ן הוא מאוד תחרותי, גם אונליין וגם במרחב הפיזי ...

צוות היידה
07.06.2020
לקריאה