עמוד הבית > מאמרים > קידום אתרים ברשת

קידום אתרים ברשת

קידום אתרים ברשת הוא מושג כולל של קידום בגוגל ושיווק ברשתות חברתיות. קידום אתרים באינטרנט הוא תחום מקצועי בו עוסקים אנשי אופטימיזציה, אנשי קידום אתרים, כותבי תוכן, עורכי תוכן, אנשי שיווק, חברות מדיה וכדומה. המקצוע של מקדמים ברשת הולך ומבסס את כוחו בעולם השיווק והפרסום באינטרנט.

בעבר הפנו חברות רבות תקציב פרסום אל משרדי פרסום במתכונתם הקלאסית. כיום מפנות חברות את התקציב אל חברות פרסום דיגיטלי, חברות מדיה אשר עוסקות בתחום קידום אתרים ברשת.

מהו קידום אתרים ברשת?

הדרכים שיאפשרו לאתר ולעסק אותו אתם מקימים להיות במודעות הגולשים לאורך זמן. כדי לבסס מודעות זאת, יש לנהל שיטת עבודה לפיה על האתר שלכם להופיע בתוצאות החיפוש הראשונות בחיפוש אחר ביטויים ומילות מפתח רלוונטיות.

קידום אתר באינטרנט משתמש בכלי שיווק שונים, קידום בגוגל על ידי קידום אורגני לפי מילות מפתח, קידום ממומן על ידי פרסום מודעות בגוגל ובמנועי חיפוש שונים.

לצד מנועי החיפוש, קידום באינטרנט משתמש באחת הפלטפורמות החשובות – שיווק ברשתות חברתיות. התחזקותן של הרשתות החברתיות המפגישות בין אנשים לצרכים, מקבלת תוקף משנה בכל הקשור לנושא של קידום אתרים ברשת.

השכלה נדרשת עבור קידום אתרים

שיווק, תוכנה, כתיבה, פסיכולוגיה,כלכלה  הם תפקידים שבאים לידי ביטוי בנושא של קידום אתרים ברשת. אנשי שיווק הם בעלי ידיעה והבנה על פילוח שוק, צרכי הגולשים וחיפוש אחר פתרונות שיכולים לקדם אתרים.

אנשי תוכנה אמורים לכתוב אתרים, לשלוט בתחום אופטימיזציה ואפיון של אתרים כמו מה צריך להופיע, איך להציג את המידע, לאן בכל הקלקה יגיע הגולש והאם השאלה שהציג תואמת את המידע המוצג באתר.

כותבי תוכן לאתרים הם בעלי תפקיד משמעותי בקידום אתרים, כי הם אלה שמייצרים את התוכן שעוזר למנועי החיפוש לקדם את האתר.  תוכן הנו פרמטר מכריע בדפוס הגלישה של גולשים וככל שהוא יותר איכותי ובעל ערך מוסף לגולשים – כך הוא טוב יותר לאתר ולקידום שלו ברשת.

פסיכולוגיה ואינטליגנציה רגשית – במהלך שיווק ברשתות חברתיות, מעבר להבנה השיווקית עולה הצורך של ההבנה האנושית. מה חשוב לגולשים, מה מניע אותם, מה הם מחפשים. בכל מקום שמשרתים אנשים, יש לתת את הדעת על הצרכים הפסיכולוגיים והאנושים שעומדים מאחורי כל חיפוש או כל קבלת החלטה.

כלכלה, כמו בכל תחום, גם בתחום קידום אתרים ברשת עושים את החישוב של החזר על ההשקעה (ROI). תוך כמה זמן נראה שהתהליך של קידום אתרים ברשת עומד ביעדים, מגדיל תנועה, מגדיל הכנסות ומגדיל מודעות לשירות / לאתר/ לעסק שלנו.

תהליך קידום אתרים ברשת

קידום אתרים ברשת, הוא תהליך עבודה שיטתי. כאשר את פירותיו ניתן לראות על פני מספר חודשים. ככל שהעיסוק והתחום רווי תחרות, כך תהליך הקידום הוא ארוך יותר.

כאן המקום להדגיש, קידום אתרים באינטרנט אינו תהליך של קסמים. הוא תהליך של עבודה, בדיקה בלתי פוסקת של אסטרטגיה שיווקית, אופטימיזציה של האתר. תיקונים נדרשים, מידע רלוונטי מעודכן ותחזוקה שוטפת של הפרופילים השונים ברשתות החברתיות.

כמו בכל תהליך של קידום ופרסום עסקים, כך גם התהליך של קידום אתרים ברשת.  התהליך הוא עבודה שבתחילתה מאופיינת בריכוז גבוה של המשאבים, כשלאחר זמן מה (בהתאם לתחרות) מתחילים לראות תוצאות. ניתן להוריד מעט מהמינון ולשמור על מידת תחזוקה נאותה כדי לשמור על ההישגים הראשונים. בנוסף, ככל שבדרך נרצה לגדול ולשנות יעדים, כך נשקיע בנושא של קידום אתרים ברשת על מנת שיעדים חדשים אלה, אכן יניבו את הפירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

ניתוח מתחרים באמצעות Rank ranger – גרף ביצועים

הדעה הרווחת בעבר שכדי להצליח אנחנו צריכים להתמקד אך ורק ...

אילון סבג
22.10.2019
לקריאה

טראקס | Tracx – כלי לניטור פעילות ברשתות החברתיות

כיום עובדה ידועה היא שעסקים צריכים אסטרטגיה חברתית עסקית. הסיבה ...

kfir
04.03.2012
לקריאה