עמוד הבית > מאמרים > שיווק בגוגל

שיווק בגוגל

מה כבר לא נכתב על גוגל?! מנוע החיפוש הזה שינה את פני העולם ובמיוחד את הדרך בה אנו מחפשים, מוצאים וצורכים מידע. רוב מכריע וכמעט מוחלט של האוכלוסייה מחפש ומוצא מידע באמצעות גוגל ולכן מבחינה שיווקית ומסחרית אין עסק שלא מרוויח מפעילות שיווק בגוגל או פעילות שנועדה לאפשר לגולשים למצוא את העסק בגוגל. ניתן להדגיש זאת גם כך, עסק או ארגון שלא נמצאים בגוגל בחיפוש של מילות מפתח רלבנטיות עבור פעילותם, או שנמצאים בעמודים רחוקים – הם פשוט גופים שמאבדים בכל יום לקוחות פוטנציאליים רק בגלל שאף אחד ללא מוצא אותם ולא יודע על קיומם.

תעשיית הענק של שיווק בגוגל

כפי שגוגל הפכה לאורך השנים לתאגיד טכנולוגיה ענק שזרועותיו נמצאות במגוון עצום של תחומי חיים, כך גם העולם של שיווק בגוגל הוא מורכב ומקיף כל כך הרבה היבטים שזוהי תעשייה בפני עצמה. המהות הבסיסית ועדיין החשובה ביותר של גוגל היא החיפוש. דרך החיפוש אנשים מוצאים מידע באינטרנט ואנו כיום כבר למעשה תלויים בגוגל למציאת כל שביב מידע – אפילו הטריוויאלי ביותר – דרך חיפוש זה ורשת התוכן הענפה של גוגל, החברה מציגה למיליארדי הגולשים פרסומות שמהן גוגל מקבל תשלום על כל "הקלקה".

שיווק בגוגל הפך לכזו תעשייה מקיפה ומורכבת בגלל השליטה הכמעט בלתי מעורערת של גוגל על חיפוש ברשת, זו תעשיה לא רק מבחינת פעילותה של גוגל עצמה אלא של חברות רבות, ואנו ביניהן, שמציעות לבעלי עסקים, חברות ואתרים שירותי שיווק בגוגל במגוון היבטים. יש שירותי קידום אתרים שנועדו למקם את האתר במקום גבוה יותר בחיפושים של מילים ומונחים מסוימים, יש שירותי שיווק שכוללים הצבת פרסומות על פי מילות מפתח או באתרים מסוימים, תכניות שותפים שבהן דרך כלי שיווק בגוגל למיניהם וכלים נוספים ניתן לייצר הכנסות מרשת האינטרנט וכן הלאה – זהו עולם מופלא שבפועל כל עסק ואתר אינטרנט חייבים להיות חלק ממנו.

בשנים האחרונות למשל התחום של קידום בגוגל צובר תאוצה מדהימה ולאחרונה שיווק בווידאו הופך לכלי מרכזי הן של אתרים והן מבחינת גוגל עצמה.

שיווק ממומן בגוגל

צד מרכזי של אפשרויות ושירותי שיווק דרך גוגל הוא שיווק ממומן או קידום ממומן. פעילות זו מתבצעת לרוב על בסיס של תשלום לפי הקלקה (PPC), נניח שהגולש מחפש מילת מפתח הרלבנטית לאתר מסוים, במקרה זה גוגל מציג לגולש גם תוצאות "אורגניות" על פי רלבנטיות ומגוון אדיר של פרמטרים נוספים וגם תוצאות ממומנות – אלו פרסומות לאתרים שונים כאשר סדר הופעתן נקבע בכלליות לפי האתר שהציע לשלם הכי הרבה כסף לגוגל תמורת כל הקלקה על פרסומת שלו ולפי האיכות והרלוונטיות של הדף למילת החיפוש שהקליד הגולש. הגולש יכול לבחור להקליק על תוצאה אורגנית אך גם על תוצאה ממומנת – רוב הגולשים כלל לא שמים לב להבדל ולא חושבים על כך – במיוחד לאור העובדה שהפרסומות ממוקמות במקום מרכזי ומזמין על המסך.

על פניו נשמע פשוט, אך שיווק בגוגל בצורה זו התפתח מאוד ומדובר על תחום שמחייב מקצועיות ועבודה מקיפה על מנת להצליח בלי לשרוף את כל הכסף על פרסום. התחרות עזה ויש לדעת כיצד לבצע קמפיין שיווקי במדויק כדי למקסם תוצאות במגבלות התקציב. בנוסף, לגוגל יש רשת תוכן שבה מיליוני אתרים שבהם גם ניתן להציג פרסומות לפי פרמטרים שונים – כך שמדובר על חשיפה אדירה פוטנציאלית.

שיווק אורגני בגוגל

להבדיל משיווק ממומן בגוגל, הדרך "הטבעית" להופיע בתוצאות החיפוש היא קידום אתרים אורגני, גוגל מציג את האתר בהתאם למילות החיפוש של הגולש ותוך התבססות על אלגוריתם חיפוש מורכב במיוחד. אך התחום כבר לא ממש טבעי ומדובר על מדע ואומנות של ממש לגרום דווקא לאתר שלך להופיע בעמוד הראשון ובמקומות הראשונים בגוגל. זה מצריך כתיבת תוכן רב ורלבנטי מאוד, הטמעת היבטים טכניים באתר, הפניות רבות אל האתר ועוד אין ספור גורמים משפיעים. אי אפשר להגזים בחשיבות של הופעה בעמוד הראשון של גוגל ולרוב זה שווה כל שקל שמושקע בתהליך שיווק בגוגל.

חברת היידה מתמחה ומציגה תוצאות מעולות בשטח בכל הנוגע לשיווק בגוגל ובאינטרנט בכלל, אנחנו חיים ונושמים את הרשת ומבינים איך לקדם אותך ולגרום לגולשים לבחור דווקא בך מבין כל השאר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

כתיבת מודעות בגוגל – GOOGLE ADS

כל מפרסם רוצה להופיע במעלה תוצאות החיפוש בגוגל באופן אורגני, ...

אילון סבג
04.12.2017
לקריאה

שיווק מבוסס דיוור אלקטרוני – כך עושים גיוס ושימור לקוחות!

גיוס ושימור לקוחות נחשב לפעולה החשובה ביותר בכל עסק, הפעילות ...

אנידור חקק
08.05.2012
לקריאה