עמוד הבית > בלוג > איך אחסון אתר משפיע על קידום בגוגל?

איך אחסון אתר משפיע על קידום בגוגל?

היום יש המון אפשרויות לאחסן את אתר האינטרנט שלכם, גם המון חברות וספקי שירות וגם המון אפשרויות מבחינה טכנולוגית וגיאוגרפית. הצורה והמיקום בו אתר מאוחסן משפיעים על הרבה היבטים בתפקוד אותו אתר, אך האם הם משפיעים עם על SEO ועל דירוג האתר בגוגל? ובן, כן, לבחירה שלכם לגבי ספק האחסון לאתר בהחלט יש השפעה על קידום בגוגל – נסביר למה ומה מומלץ לעשות כדי לתת לאתר שלכם יתרון בדירוג גם בהקשר לאחסון.

בתוך תחום ה-SEO המורכב והדינמי יש הרבה יותר מאשר "רק" אופטימיזציה של מילות מפתח וקישורים נכנסים. יש עוד שלל דברים שבעלי אתרים ומקדמי אתרים צריכים לעשות ולהתחשב בהם כדי לייצר השפעה מהותית האתר מדורג בתוצאות החיפוש הרלוונטיות בגוגל. בהקשר ישיר לכך, בחירה נכונה של חברת אחסון אתרים ותכנון חכם ומדויק של האתר עצמו יכולים בהחלט להגביר את התנועה לאתר בצורה משמעותית.

חוויית המשתמש היא קריטית ל-SEO

הבחירה איך ואיפה לאחסן את האתר שלכם משפיעה, כמו הרבה גורמים אחרים, על חוויית המשתמש הסופית של הגולשים באתר. וזה דבר סופר חשוב וקריטי בדירוג בגוגל וביצירת הצלחה דיגיטלית במציאות של ימינו. כך, מהירות טעינת האתר, אמינות שרת האחסון וכיוצא באלו הם בהחלט חשובים כפי שנסביר מיד, אבל חוויית משתמש מעולה, איכותית ורלוונטית היא המפתח היום להצלחה במרחב הדיגיטלי ובקידום אתרים. חוויית המשתמש צריכה להיות איכותית, אפקטיבית וכמובן לתת לגולשים מענה למה שהם הגיעו לאתר שלכם לחפש.

פתרון אחסון לא איכותי מספיק, לא מהיר מספיק, עם נפילות תכופות וכן הלאה – הוא פתרון אחסון הפוגע בחוויית המשתמש באתר שלכם ולכן, מעל הכל, הוא פוגע ישירות בקידום בגוגל!

נתוני נפילת שירות שרת האחסון

זהו בפועל אחד המבחנים הראשונים שמנוע החיפוש של גוגל עושה לפתרון אחסון אתרים. אם האתר שלכם סובל מנפילות חוזרות ונשנות ו/או תכופות יחסית של שרת האחסון, זהו הסימן הראשון לשירות אחסון אינטרנט לא אמין ואשר בטוח יפגע לכם בדירוג בגוגל.

נתון זה נקרא Server Downtime, כאשר השאיפה היא תמיד למינימום שבמינימום של Downtime ולשירות אחסון המבטיח Uptime ודאי של 99.9% מהזמן, דרך מערכת גיבויים וטכנולוגיות אחסון מתקדמות וחכמות. וזה אומר לבחור בשירותי אחסון אמינים, גדולים, עם ביצועים מוכחים ומוניטין של איכות – גם תמורת מחיר גבוה יותר!

זמן טעינת העמוד / האתר – Page Load Time

הנתון השני בחשיבתו לגבי שירות אחסון אתר אינטרנט והשפעת האחסון על SEO הוא זמן טעינת עמודי האתר בכל פעם שגולש/דפדפן שולח בקשה לעמוד מסוים באתר. אתרים היום צריכים להיטען מהר מאוד ובאופן כמעט מידי, גם מבחינת הדירוג של גוגל וגם מבחינת הסבלנות והדרישות של הגולשים עצמם. אתר שנטען לאט הוא אתר שמאוחסן בשירות אחסון לא איכותי ואמין מספיק – חד משמעית!

ההשפעה על קידום בגוגל היא דרך פגיעה בחוויית המשתמש, דרך יחס נטישה גבוה יותר של האתר ודרך פגיעה ישירה בדירוג של גוגל בעקבות בעיות המהירות.

מהירות טעינת עמודי האתר נקבעת לפי פרמטרים שונים בשירות האחסון הנבחר, החל ממיקום גיאוגרפי רחוב יותר משוק היעד שלכם (למשל שרת בארה"ב וגולשים בישראל), שימוש בטכנולוגיות זיכרון מטמון (cache) לא עדכניות בשרת, בעיות טכניות בחוות השרתים, תקשורת לקויה של חברת האחסון והשרתים שלה, אתר המאוחסן בשרת משותף (הימנעו מזה בכל מחיר אם אתם רוצים להיות מדורגים גבוה בגוגל!) וכן הלאה.

לסיכום:

אתר המאוחסן על שירות אחסון גרוע ולא אמין ואיכותי מספיק, מיועד ללא ספק להיכשל ב-SEO. אז בחרו את פתרון האחסון שלכם בחכמה, עם ביצועים מוכחים, מיקום גיאוגרפי קרוב למיקוד בשוק המקומי ושירות אמין ואיכותי ללא פשרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

מה זה SEO?

כאשר אתם מחפשים בגוגל את הביטוי SEO, סביר להניח שתגיעו ...

צוות היידה
30.06.2021
לקריאה

ניהול מוניטין לרופאים – איך מייצרים מוניטין חיובי ברשת?

מאמר אורח של דניאל כהנוב, מנכ"ל פרסונאס מדיה. ניהול מוניטין ...

צוות היידה
21.02.2021
לקריאה