עמוד הבית > כללי > כמה זמן לוקח לקדם אתר?

כמה זמן לוקח לקדם אתר?

אחת השאלות שאנחנו שומעים הכי הרבה היא "כמה זמן לוקח לקדם אתר"? באופן מובן, כולנו רוצים לראות תוצאות משמעותיות מהר, בכל זאת השקענו באתר חדש ונוצץ ויש להיטות הגיונית להתחיל לקבל אליו תנועה ולייצר ממנו הכנסות. המציאות כיום בתחום של קידום אתרים אורגני היא שקבלת תוצאות איכותיות ומהותיות מפרויקט קידום מצריכה זמן, סבלנות ועבודה מקצועית יעילה כדי להגיע לשם. נסביר למה זה כך וכמה זמן באמת לוקח עד שמהלכי SEO מספקים תוצאות.

לפני שניכנס לעומקם של דברים, חשוב לזכור שתחום קידום האתרים היום הפך למשמעותית מורכב וקשה יותר לעומת העבר. בראשית ימי ה-SEO, כשאנחנו בהיידה רק התחלנו, היה אפשר להגיע למיקומים ראשונים בגוגל עבור מונחים פופולאריים בתוך חודשים קצרים ועם ביצוע של כמה טכניקות פשוטות. אך היום המרחב הדיגיטלי תחרותי מאוד ומנוע החיפוש של גוגל הפך להרבה יותר מורכב וסבוך באופן הדירוג ובחירת האתרים שהוא מציג בתוצאות החיפוש, לכן SEO הפך למורכב וסבוך יותר ליישום אפקטיבי ותוצאות לוקחות יותר זמן!

התשובה הקצרה והכללית – כמה זמן SEO לוקח?

כמו שאמרנו, היום כשהכל דיגיטלי ומהיר, כולנו מצפים לקבל תשובות מהר מאוד ולראות תוצאות במהירות, זה נכון לגבי מציאת המוצר שאנחנו מחפשים ברשת וגם נכון לגבי תוצאות מפרויקט קידום אתרים אורגני לאתר אינטרנט חדש או אתר שאינו מקודם כהלכה כיום. לכן ניתן לכם את התשובה הקצרה והכללית כבר עכשיו:

לטובת מתן תשובה מוצקה ולא אמורפית מדי, נגיד שאפשר להתחיל לראות תוצאות איכותיות ומשמעותיות ממהלכי SEO בטווח זמן של 4-6 חודשים, או עד שנה במקרים מורכבים כמו תחום תחרותי מאוד או אתר שנפגע בדירוג כתוצאה ממהלכי קידום שליליים ואסורים (Black Hat SEO).

אם תחום פעילות האתר שלכם אינו תחרותי מאוד, יתכן ותראו תוצאות ממשיות תוך חודשים בודדים או אפילו שבועות. אבל יש לזכור שגם תוצאות מהירות מדי הן לא תמיד ברכה, כי לעיתים קרובות גוגל מיד חושד באתרים שפתאום קופצים מהר וגבוה בדירוג שלהם – חשדות של טקטיקות קידום אסורות שיכולות למעשה לפגוע בדירוג האתר בטווח הארוך.

באופן מאוד כללי, הגורמים שהכי משפיעים על תוצאות מקידום אתרים אורגני ועל משך הזמן שייקח להגיע לתוצאות חיוביות הם: מידת התחרות בתחום פעילותכם ועל מילות המפתח הרלוונטיות לכם, קישורים נכנסים לאתר שלכם וכמובן איכות וכמות התכנים המעולים ובעלי הערך שתספקו באתר. כמובן שלצד גורמים אלו יש עוד המון דברים ומהלכים שיש לבצע כדי לייצר פרויקט SEO מקיף ואיכותי.

כדאי לבחור בחברה לקידום אתרים מוכרת כמונו כדי שיותר אנשים יגיעו לתכנים שלכם:

SEO / קידום אתרים אורגני – משחק לטווח הארוך!

קידום אתרים אורגני הוא משחק לטווח הארוך, חד משמעית. בניגוד לקמפיין פרסום ממוקד בו אפשר להתחיל לראות תוצאות במהירות יחסית (ובמחיר יקר לכל קליק/גולש) – כולל בפרסום ממומן בעמוד תוצאות החיפוש של גוגל – כדי לייצר הצלחה ברת קיימא ומהותית מקידום אתרים אורגני צריך לפעול לטווח הארוך.  מחיר קידום אתרים נקבע לרוב לפי תחרותיות הביטויים שנבחרו לקידום ומצב הקידום ההתחלתי של האתר לעומת המתחרים שלו.

כך, אמנם התהליך לוקח יותר זמן ומצריך יותר סבלנות וגם השקעת משאבים שונים מ"פשוט" לשים תקציב ולהכין מודעת פרסומת איכותית, אבל, פרויקט חכם, יעיל ומדויק של SEO יגרום לאתר שלכם לתפקד הרבה יותר טוב ולייצר עבורכם תוצאות משמעותית טובות וחיוביות יותר לאורך זמן, גם הרבה אחרי שהקמפיינים הממומנים שלכם נגמרו.

מוזמנים לצפות בוובינר שאנידור ביצע בנושא:

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

בניית דפי נחיתה

אחד החלקים החשובים ביותר בנושא בניית אתרים הוא עיצוב ובנייה ...

צוות היידה
08.08.2011
לקריאה

כלים לניתוח מתחרים: שימוש ב- SimilarWeb (סימילאר ווב)

כמה פעמים קרה לכם שנכנסתם לאתר מתחרה שלכם וניסיתם להבין ...

אילון סבג
05.06.2018
לקריאה