עמוד הבית > מאמרים > טיפים ללימוד SEO

טיפים ללימוד SEO

מ-2010 בערך והלאה, לכל אורכו של העשור הקודם, עבר תחום קידום האתרים לא מעט טלטלות, והפך ממשהו שמיועד למשוגעים בלבד, למשהו שכמעט כל בעל אתר חייב להבין בו, בין אם הוא מקדם את אתרו בעצמו ובין אם הוא עושה זאת באמצעות חברת קידום אתרים מקצועית. למה אתם חייבים להבין בקידום אתרים? בעיקר, על מנת להבין מה אתם רוצים וצריכים בדיוק, גם אם הידיים שבפועל עושות זאת הן הידיים המקצועיות של החברה המקדמת את אתרכם.

SEO – קידום אורגני מול קידום ממומן? לא בדיוק…

לפני עשור, בתחילת הדרך, כשבישראל התחילו לעסוק באופן מקצועי בקידום אתרים בגוגל, כמעט ולא עמדו לרשות האנשים שרצו להבין על מה המדובר דרכים ללמוד את הנושא באופן מסודר. אז, מקורות הידע העיקריים שלנו היו פורומים, בלוגים ומעט אתרים בעברית שעסקו בתחום. חלק גדול מהמידע, אמנם, מקורו היה באתרים מחו"ל שתורגם לעברית, אבל, עד מהרה התגבשה התובנה הבלתי נמנעת כי SEO / קידום אורגני בעברית אינו זהה לקידום האתרים שנעשה בחו"ל, ולכן, תרגום ולוקליזציה הם התחלה טובה, אבל נדרש כאן הרבה יותר מאשר "התחלה" כדי להסביר לקהל הישראלי במה באמת המדובר. אט אט, נבנו קהילות שלמות של אנשי SEO כחול לבן, אנשי קידום אורגני ישראלים ששמחו לחלוק את הידע שלהם עם קולגות מקצועיים, כמו גם עם הקהל הישראלי הרחב.

בערך בשלב זה, תחום לימודי קידום האתרים התחיל להתמסד, ועשרות (אם לא מאות) קורסים של לימודי קידום אתרים מכל הסוגים וברמות הידע השונות התחילו להופיע ולהציע את מרכולתם – קורסים שהועברו על ידי מקדמי אתרים פרטיים, קורסים במכללות, אוניברסיטאות ומוסדות לימוד, קורסים פרונטאליים וקורסים וירטואליים כאחד.

 

כיצד למצוא את צורת הלימוד המתאימה לכם?

ראשית, תצטרכו לברר לעצמכם למה בדיוק אתם מצפים מהלימודים שלכם – האם אתם רוצים להבין במה המדובר (ברמה הבסיסית ביותר) או שאתם מתכוונים (אולי, בעתיד) לעסוק בכך כמקצוע וכאמצעי לקיום? ישנם קורסים ברמות ידע שונות, אולם, ככלל, אם אתם מתכוונים בעתיד לעסוק בתחום, רצוי לבחור במוסד לימודים מוכר, כזה ששמו יפתח לכם דלתות בסיום הלימודים, או, אפילו, בזכות הקשרים האישיים שרכשתם שם במהלך הלימוד, תוכלו למצוא עבודה כג'וניור בחברה מסודרת.

בשלב הבא, תצטרכו לבחון כיצד הלימודים משתלבים עם אורח חייכם הנוכחי ועם העדפותיכם / מגבלותיכם. ישנם אנשים שלומדים טוב יותר בכיתות לימוד פרונטאליות מסודרות ובלוחות זמנים קבועים, ואילו אחרים, שמעדיפים לימודים פחות פורמליים, בזמנם הפנוי ובשעות הנוחות להם (כן, גם ארבע לפנות בוקר היא שעה טובה ככל שעה אחרת, אם זה דווקא מה שבא לכם J).

וטיפ אחרון לסיום

אם אתם בוחרים ללמוד בעצמכם (דרך מצוינת, אם תשאלו אותנו) כשאתם מתבססים על אתרים ישראליים ברשת, חשוב שתבחרו בקפידה את אתרי המידע, לא רק על פי מי שכותב את המידע, אלא גם על פי העדכניות שלו. SEO – אורגני וממומן, הוא תחום משתנה, כך שאין הרבה טעם בלהתייחס למקורות מידע ישנים ובלתי רלוונטיים, גם אם מי שכתב אותם נחשב לגורו של ה-SEO בישראל.

אנחנו אוהבים תוכן. המאמרים והמדריכים שלנו יעזרו לכם להיות אנשי דיגיטל טובים יותר. היידה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

איך למנוע ספאם בתגובות באתרי וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית והטובה בעולם וככזו – ...

אסף כהן
24.06.2013
לקריאה

עדכונים בוורדפרס – איך לעשות את זה נכון?

אם יש לכם אתר וורדפרס בוודאי גיליתם שהוא מאוד דינאמי. ...

אסף כהן
21.09.2015
לקריאה