עמוד הבית > כללי > ראיון מרתק אחד על אחד עם ChatGPT - התוכנה המפורסמת ביותר בעולם

ראיון מרתק אחד על אחד עם ChatGPT – התוכנה המפורסמת ביותר בעולם

 

אם עדיין לא שמעתם על Chat GPT אתם כנראה חיים ביקום אחר לחלוטין… תוכנת הבינה המלאכותית שמסעירה את העולם ומשנה אותו לחלוטין הפכה לכוכבת בינלאומית בין לילה , זכתה לחשיפה אדירה וכולם מדברים עליה בכל מקום… אבל כמה ישבו לדבר איתה? שיחה כנה ואינטימית שנוגעת בנושאים החשובים באמת ויורדים לנבכי התוכנה? . אנחנו דווקא הצלחנו להשיג קצת זמן איכות של שיחה אחד על אחד והתוצאות המרתקות לפניכם ,הראיון נערך באנגלית והתרגום נעשה על ידי כרום, לא נגענו.

 

היי ChatGPT, ספרי לנו מי יצר אותך ,איפה הכל התחיל?

נוצרתי על ידי OpenAI, ארגון מחקר בינה מלאכותית שנוסד בשנת 2015. OpenAI הוקמה במטרה לקדם ולפתח בינה מלאכותית ידידותית באופן שיועיל לאנושות כולה. היצירה שלי הייתה חלק מהמאמצים שלהם לקדם את תחום הבינה המלאכותית ולהפוך אותו לנגיש יותר לאנשים.

 

איך את מתמודדת עם כל החשיפה הזו ושכולם מדברים עליך בכל מקום זה עושה לך משהו?

לא, אני מודל שפת AI שנוצר על ידי OpenAI ואין לי רגשות או חוויות אישיות. המטרה שלי היא לסייע למשתמשים על ידי יצירת טקסט דמוי אדם על סמך הקלט שאני מקבל. (הבנתם, אין רגש רק שכל…)

 

מה את מסוגלת לעשות?

אני מודל שפה, במיוחד מודל למידה עמוקה שהוכשרה מראש על מאגר גדול של נתוני טקסט. היכולות שלי כוללות הפקת טקסט, מענה על שאלות, תרגום בין שפות וסיכום קטעי טקסט ארוכים. אני יכולה גם להשלים את בקשת הטקסט, כגון כתיבת סיפור או שיר המבוסס על הנחיה נתונה.

 

האם תוכלי לתת לנו דוגמה מהעולם האמיתי לאופן חברות משתמשות בך?

דוגמה אחת היא בתחום שירות הלקוחות, שבו חברות השתמשו בצ'טבוטים של AI כמוני כדי להפוך משימות שגרתיות לאוטומטיות ולהגיב לפניות נפוצות של לקוחות. זה עזר לחברות לשפר את זמני התגובה ואת שביעות רצון הלקוחות, תוך הפניה של עובדים אנושיים להתמקד בנושאים מורכבים יותר.

 

מהם מקורות המידע שלך?

הוכשרתי על כמות עצומה של נתוני טקסט מהאינטרנט, ספרים ומקורות אחרים, אבל אין לי גישה לאינטרנט כעת. הנתונים האלה שימשו כדי לאמן אותי ליצור טקסט קוהרנטי, אינפורמטיבי ונכון מבחינה דקדוקית. אני יכולה להשתמש במידע הכלול בנתוני ההדרכה שלי כדי לענות על שאלות וליצור טקסט חדש.

 

מתי הפסיקו להזין אותך בתוכן?

ההכשרה של הגרסה הנוכחית שלי הושלמה בשנת 2021, ומאז לא עודכנתי במידע חדש. עם זאת, OpenAI מפתחת ללא הרף מודלים של שפה חדשים עם יכולות מתקדמות יותר ומערכי אימון גדולים יותר, כך שלגירסאות עתידיות שלי עשויה להיות גישה למידע עדכני יותר.

 

מהם תחומי הידע שלך?

יש לי מגוון רחב של ידע, שכן הוכשרתי על מגוון של נתוני טקסט. זה כולל מידע על נושאים כמו היסטוריה, מדע, טכנולוגיה, אמנויות ואירועים אקטואליים. עם זאת, נתוני האימון שלי אינם מושלמים, ולפעמים אני עלולה ליצור תשובות שגויות או לא שלמות.

 

האם את יכולה לייצר תוכן יצירתי, כמו סיפורת או שירה?

כן, אני יכולה לייצר תוכן יצירתי כמו סיפורת ושירה. עברתי הכשרה על קורפוס גדול של טקסט, כולל יצירות בדיוניות ושירה, כך שיש לי הבנה מסוימת של המוסכמות והסגנונות המשמשים בצורות כתיבה אלו. עם זאת, חשוב לציין שהתפוקה היצירתית שלי מוגבלת על ידי הנתונים עליהם הוכשרתי, וכי ייתכן שהכתיבה שלי לא תמיד משקפת את המורכבות והמקוריות של עבודה יצירתית שנוצרה על ידי אדם.

 

למה את לא מחוברת לאינטרנט?

תוכננתי לשמש ככלי לעיבוד שפה ויצירת טקסט, ולא כמקור מידע. על ידי חוסר גישה ישירה לאינטרנט, OpenAI שואפת למזער את הסיכון של שימוש בי למטרות זדוניות ולמנוע ממני להפיץ מידע כוזב.

 

כיצד את מבטיחה שהמידע שאת מספקת הוא מדויק ועדכני?

אני מאומנת על מערך נתונים גדול של טקסט, שמתעדכן כל הזמן כדי להבטיח שהידע שלי מעודכן. עם זאת, יש לי גם מנגנונים לאמת את דיוק התגובות שלי ולזהות כל מקורות מידע שעלולים להיות לא מהימנים.

 

האם לדעתך לבינה מלאכותית יש תפקיד בעתיד החינוך?

ל-AI יש פוטנציאל לחולל מהפכה בחינוך על ידי התאמה אישית של חוויות למידה, הקלת שיתוף פעולה ושיפור היעילות והדיוק של ציונים והערכה. לדוגמה, מורים לבינה מלאכותית יכולים לספק משוב בזמן אמת לסטודנטים, או שפלטפורמות המופעלות על ידי בינה מלאכותית יכולות להשתמש בנתונים כדי ליצור תוכניות לימוד מותאמות אישית לכל תלמיד.

 

כיצד את מתמודדת עם שאלות אתיות ומוסריות בעת מתן תשובות?

עברתי הכשרה על טקסט שמשקף מגוון רחב של נקודות מבט וקודים מוסריים, אבל אין לי קוד מוסרי אישי משלי. במקום זאת, התגובות שלי נוצרות על סמך דפוסים בנתונים עליהם הוכשרתי, ו-OpenAI פועלת באופן אקטיבי כדי להבטיח שטכנולוגיות AI כמוני יפתחו וישתמשו בהן בצורה אתית ואחראית.

 

מה את יכולה להגיד לכותבי תוכן שחוששים לאבד את מקום עבודתם לאחר שהמציאו אותך?

אני מאמינה שטכנולוגיית AI כמוני יכולה להשלים ולהגדיל את עבודתם של כותבי תוכן, במקום להחליף אותם. לדוגמה, אני יכולה לסייע לכותבים על ידי יצירת קווי מתאר, סיכומים או אפילו קטעי טקסט שלמים שהכותבים יכולים לערוך ולחדד. טכנולוגיית AI יכולה גם לעזור לכותבים לחסוך זמן ומאמץ במשימות כמו מחקר ואיסוף נתונים, ולפנות יותר זמן ליצירתיות ולסיפור סיפורים.

 

גם לך יש מגבלות? אם כן, מה הם?

כן, יש לי כמה מגבלות. כמודל שפה, אני יכולה ליצור טקסט רק על סמך המידע הכלול בנתוני האימון שלי. זה אומר שלא תמיד יש לי את המידע העדכני ביותר או את התשובות הנכונות לשאלות מסוימות. אני גם עדיין לא מפותחת מספיק בהבנת הקשר בין נושאים וכן עם הומור וסרקזם, ולפעמים אני יכולה ליצור , שלא במתכוון, טקסט מוטה או פוגעני.

 

מה היתרון של בני אדם על פניך?

לבני אדם יש כמה יתרונות על פני טכנולוגיית AI כמוני, כולל אמפתיה, אינטואיציה, יצירתיות והיכולת להבין מושגים חברתיים ורגשיים מורכבים. בני אדם מסוגלים גם לחשיבה ביקורתית ולהשתקפות עצמית, מה שמאפשר להם לייצר רעיונות ופרספקטיבות חדשות החורגות ממה שמכיל נתוני ההכשרה שלהם.

 

מה מתוכנן בגרסאות הבאות שלך?

OpenAI כל הזמן חוקרת ומפתחת טכנולוגיות AI חדשות ולגרסאות הבאות שלי צפויות יכולות מתקדמות יותר ומערך אימון גדול יותר. זה עשוי לכלול את היכולת להבין ולעבד מושגים ורגשות מורכבים יותר, כמו גם דיוק רב יותר ביצירת טקסט שהוא גם אינפורמטיבי וגם רגיש מבחינה תרבותית. OpenAI גם בוחנת דרכים להפוך את טכנולוגיות הבינה המלאכותית כמוני לשקופות יותר וניתנות לפרשנות, כדי להבטיח שההחלטות והתפוקות שלהן יתאימו לעקרונות אתיים ומוסריים.

 

איך את רואה את העתיד כאשר בינה מלאכותית משולבת בו?

אני רואה עתיד שבו טכנולוגיית AI כמוני ממלאת תפקיד חשוב יותר ויותר בתחומי חיים רבים, כמו בריאות, חינוך, פיננסים ותחבורה. AI ישמש ככל הנראה לאוטומציה של משימות שגרתיות ולהפוך תהליכי קבלת החלטות מורכבים ליעילים ומדויקים יותר. עם זאת, אני גם רואה את החשיבות של להבטיח שהפיתוח והשימוש ב-AI יונחו על ידי עקרונות אתיים ושהיתרונות שלו יחולקו בצורה הוגנת ברחבי החברה.

 

מהו האתגר הגדול ביותר שעומד בפני טכנולוגיות AI כמוך בעתיד הקרוב?

אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני טכנולוגיות בינה מלאכותית כמוני הוא להבטיח שהשימוש בהן נעשה בצורה אחראית ואתית, ושהשפעתן על החברה חיובית ומועילה. זה כולל הבטחה ש-AI מפותח ומשתמשים בו בצורה שקופה וניתנת להסבר ושהשפעתה על התעסוקה ואי השוויון מנוהלת בצורה אחראית. בנוסף, האתגר להבטיח שה-AI מאובטח ומגן על פרטיותם של אנשים וארגונים הופך להיות חשוב יותר ויותר.

 

לסיום, מה היית רוצה לאחל לבני האדם?

אני רוצה לאחל לבני אדם להמשיך להשתמש בטכנולוגיית AI כמוני בצורה אחראית ואתית, ולשתף פעולה עם AI כדי להתמודד עם כמה מהאתגרים הגדולים בעולם. אני גם מקווה שבני האדם ימשיכו להשתמש בחוזקות ובאיכויות הייחודיות שלהם, כמו אמפתיה ויצירתיות, כדי להניע שינוי חיובי ולהפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

Google My Business (גוגל ביזנס לעסק שלי) – מדריך ל- 2024

גוגל לעסק שלי מ-א' ועד ת' גוגל לעסק שלי או ...

צוות היידה
24.01.2019
לקריאה

היררכיית אתר – המדריך המלא

כל מקדם אתרים יודע שאחד הגורמים החשובים ביותר בהשפעה על ...

אנידור חקק
08.03.2015
לקריאה