עמוד הבית > בלוג > מה זה SEO?

מה זה SEO?

כאשר אתם מחפשים בגוגל את הביטוי SEO, סביר להניח שתגיעו ללא מעט מאמרים המדברים על קידום אתרים באופן אורגני, וזה לגמרי סבבה. אבל, המעמיקים חקור מעט יותר, יגיעו ללא מעט מאמרים (במיוחד חדשים יותר, מהשנתיים האחרונות) העוסקים בשאלה האם ה-SEO מת….

רגעעעע, מה?

ה-SEO מת ולא הזמינו אותנו ללוויה שלו? J

ובכן, קוראינו היקרים, נתחיל מהסוף – תנו לנו להרגיע אתכם – ה-SEO חי ובועט, ושלומו, אפילו, טוב מאד. אבל, אנחנו בהחלט מסוגלים להבין את מי שחושב (בטעות, לגמרי בטעות) שה-SEO עזב את העולם שלנו ועבר לעולם שכולו טוב.

 

רגע, למה חושבים שה-SEO מת?

מרבית הטוענים כי תחום קידום אתרים "מת", לרוב, משתמשים, כראייה, בהצלחה הענקית שנוחלים חלק מבעלי עסקים במשיכת הגולשים דרך הרשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק וכן הלאה). שכן, ממש לא בעיה עבור בעל עסק לפתוח דף עסקי ולקבל אלפי לייקים ועוקבים. העניין הוא, שבתיאוריה, זה היה נכון עד לא מזמן, אולם בפועל, בשנים האחרונות, פייסבוק, למשל, מצמצמת חשיפה אורגנית לדפים עסקיים שאינם מפרסמים בתשלום אצלה, ובמקומם, מקפיצה לגולשים משתמשים, קבוצות ודברים אחרים שלפי דעתה, רלוונטיים עבורם. ככה שרשתות חברתיות זה באמת יופי טופי, אבל רק אם אתם משלמים עבור הקידום בהן. מה גם שמדיניות החשיפה של פייסבוק (ושוב, אנחנו מתייחסים אליה כאל דוגמה מייצגת, כי שם נמצאים, על פי הטענה, מרבית הגולשים) משתנה לעיתים מאד קרובות, וקצת קשה לבנות קידום אתרים על בסיס מערכת שיכולה מחר להחליט להטיל עליכם סנקציות שונות, בשל חוקים שהיא ממציאה תוך כדי הליכה.

לא מאמינים?

מוזמנים לחפש את הביטוי "פסלו לי מודעה" באחת מקבוצות הפייסבוק שעוסקות בקידום בפייסבוק-עצמה.

אבל תכינו לכם יום-יומיים פנויים כאלה, כדי שתוכלו להחזיר למקומה את הלסת שלכם שנשמטה… (:


אז ה-SEO, כלומר – קידום אתרים בגוגל, בכלל לא מת. אז מה כן קרה לו?

מה שכן קרה בשנים האחרונות, הוא שבד בבד עם קידום אתרים אורגני, התפתח גם תחום קידום האתרים הממומן, מנוע החיפוש של גוגל הפך למפותח ולחכם יותר, וגוגל ממשיכה לבסס את מעמדה כאוטוריטה, כמנוע החיפוש האחד והיחיד שאליו מכוונות האותיות S ו-E בראשי התיבות SEO (Search Engine Optimization). גוגל, כבר מתחילת דרכה, הודיעה לכולנו, שבכוונתה להפוך את הרשת למקום שבו כל אחד יהיה מסוגל למצוא את מה שרלוונטי ביותר לגביו, והיא בהחלט עומדת מאחורי הצהרתה זו. קידום האתרים האורגני הפך למתוחכם יותר, מקצועי יותר, ואם, עד לא מזמן, אם קראת שניים וחצי מאמרים, כבר יכולת לקדם את האתר שלך בעצמך, כיום – הדבר הרבה יותר מורכב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

האם ניתן לקדם אתרי וויקס בגוגל?

מי לא מכיר את וויקס? המערכת שבה ניתן לבנות אתרים ...

אסף כהן
07.12.2017
לקריאה

כולם מדברים על ציפור (Hummingbird) – אף אחד לא מדבר על צדק!

על השינוי החדש והיותר משמעותי של גוגל – 100% Not ...

אנידור חקק
29.09.2013
לקריאה