אתם מפרסמים קמפיין מודעות בפייסבוק. איך אתם מסיקים את המסקנות אלו מודעות למחוק, ואלו לשכלל. אנחנו רוצים לשתף אתכם בקייס-סטאדי קצר שמדגים דרך אחת להסקת מסקנות אופרנטיות, מעשיות, כיצד לשכלל את קמפיין הפייסבוק שלכם.

מוכנים? קדימה…

העלינו לאוויר קמפיין שכלל 3 מודעות. קהל היעד שלו הוא הורים עם ילדים. הקמפיין רץ שבועיים והנה הנתונים לפניכם.

המודעה הראשונה

זו המודעה הראשונה שהעלינו לאוויר.

 PPC1

שימו לב למיקוד שלה: נשים נשואות בפער של 23 שנה מבחינת הגילאים. זו המודעה הכי ממוקדת שאיתה יצאנו.

מערכת ניתוח תפקוד המודעות של פייסבוק מציגה את שיעור ההקלקות כברירת מחדל.

אצל המודעה הראשונה, בסך הכל, ה-CTR נראה בסדר, אפילו קצת בעליה:

.

.

.

אבל מה שחשוב לראות זה גם, למשל, כמה באמת לחצו:

.

לחיצות:

 

אאוצ'! לוחצים פחות ופחות! למה???

.

.

רגע, ולכמה אנשים נחשפת המודעה?

.

.

.

הופעות:

 אין ספק שהמודעה הזו הולכת לסיים את החיים שלה. מי כתב אותה? אנחנו הולכים לערוף פה כמה ראשים! (רגע, אני כתבתי אותה. אופס… :-D)

 ביום שהיא יצאה לאוויר היא זכתה למירב החשיפות.

.

.

.

.

המודעה השנייה:

 PPC5 SECOND ADD

 שימו לב למיקוד שלה: גברים ונשים מגיל 27 ומעלה. זהו. נשואים, לא נשואים, המודעה הזו תיראה אצל כולם. המודעה הזו היא עם המיקוד הכי רחב שעשינו. המיקוד הכי לא ממוקד. נתונים בבקשה:

 שיעור הקלקה:

 

ה-CTR נראה יציב…

.

.

רק אני מרגיש כמו רופא ב-grey's anatomy?

.

.

.

לחיצות בפועל:

גם מספר הלחיצות נראה יציב. בינתיים אני מרוצה.

.

.

בואו נראה מה קורה עם ההופעות…

.

.

.

הופעות:

במקרה של המודעה הזו מס' החשיפות קבוע על כ-26,000 משתמשים ייחודיים, ה-CTR יציב בסך הכל והיא מקבלת כ-17 קליקים ביום, ואפילו נראית מגמת עלייה קלה בקליקים.

כשהמודעה יצאה לאוויר היא זכתה בכמות חשיפות משמעותית, ובמקביל גם כמות לחיצות מתאימה ובהמשך הנתונים ירדו בחצי, הן בכמות החשיפות והן בכמות ההקלקות.

.

.

.

המודעה השלישית:

 PPC9 - 3RD ADD

המיקוד במודעה זו הוא נשים מגיל 27 ומעלה. אפשר לומר שהמיקוד כאן הוא מיצוע בין המודעה עם המיקוד הכי צר לבין זו עם המיקוד הכי ארוך. נתונים בבקשה:

 שיעור הקלקות:

כשהמודעה יצאה לאוויר, לקח שבוע בערך עד שאנשים שמו אליה לב. אבל פתאום היא זכתה לשיעור הקלקות לא רע. היא טורגטה לכמיליון נשים בגילאי 27 ומעלה. בעוד שהמודעה השנייה טורגטה לכ2,200,000 נשים וגברים (ללא הבחנה אם נשואים או לא), והמודעה הראשונה טורגטה לכ-250,000 נשים נשואות מגילאי 27-50.

.

.

.

כמה לחצו בפועל:

למרות שה-CTR טוב יחסית, בסופו של דבר ממוצע של כמעט 10 קליקים ביום מתאריך  14/02.

.

.

.

.

.

כמות הופעות:

 

כאמור, התופעה הזו מוזרה. מדוע המודעה זכתה למס' הופעות כל כך נמוך אחרי היום הראשון (שתמיד מקבל חשיפה גדולה על מנת לצבור נתונים)? מה קרה שפתאום היא התחילה לקבל פידבק חיובי?

.

.

.

.

אז שלפנו את זכוכית המגדלת, ניתחנו ובדקנו והגענו למסקנות הבאות:

  1. כשמודעה יוצאת לאוויר, היא מקבלת את מירב החשיפה. לאחר מכן, לפי הקליקים שהיא מקבלת בתקופת "ירח הדבש" או יותר נכון, לפי ה-CTR  שהיא קיבלה, כך היא תזכה לכמות חשיפה בהתאם.PPC14 LANDSCAPE
  2. קהל היעד הטוב ביותר על מנת לקבל חשיפה גדולה מאוד, ומס' קליקים גדול יותר הוא קהל היעד הכי רחב וגדול שאתם יכולים לחשוב עליו. כל צמצום של קהל היעד למה שנקרא קהל יעד ממוקד יותר – מוביל לפחות חשיפה וגם לפחות קליקים בשורה התחתונה. גם אם ה-CTR של מודעה כזו יהיה גבוה יותר, עדיין יהיו בסופו של יום פחות קליקים, והם יהיו גם קצת יותר יקרים.
  3. במערכת הפרסום של פייסבוק יש תופעות מוזרות שאין להן הסבר. ראינו את תופעת "תחיית המתים" בה מודעה כמעט נגנזת לארכיון "המודעות הכי גרועות שנעשו אי פעם" ופתאום קמה מהמתים ומתחילה לתפקד לא רע. המסקנה היא, גם אם עבר שבוע מאז שמודעה נמצאת באוויר – תנו לה צ'אנס עוד שבוע ואז תחליטו.

תורכם:

  • האם המסקנות לעיל מוצדקות?
  • מה המסקנות שלכם ממערכת הפרסום בפייסבוק?
  • מה הטיפים שלכם למסע פרסום מוצלח בפייסבוק?
  • באלו תופעות מוזרות נוספות אתם נתקלתם בשימוש במערכת הזו?