עמוד הבית > כללי > מה זה קידום אורגני

מה זה קידום אורגני

קידום אורגני הוא אחד המונחים הכי נפוצים ופופולאריים בתחום השיווק הדיגיטלי כבר שנים רבות, ובצדק! לא אחת תראו התייחסות לקידום אורגני בתור קידום בגוגל או SEO (קיצור של Search Engine Optimization) ואפילו במונח הוותיק והמתורגם אופטימיזציה למנועי חיפוש – כל המונחים האלו משמעותם תחום אחד, מקיף וסופר חשוב ביצירת נוכחות אינטרנטית מנצחת: מכלול התהליכים שמטרתם המשותפת היא להגדיל את הכמות ואת האיכות של תנועת גולשים לאתר אינטרנט דרך תוצאות החיפוש האורגניות בגוגל.

בעבר, קידום אורגני התייחס לכלל מנועי החיפוש שדרכם גולשים מצאו מידע והגיעו לאתרי אינטרנט. היום כמובן שגוגל היא השליטה הבלתי מעורערת ובפועל היחידה בתחום החיפוש, לכן המונחים קידום אורגני וקידום אורגני בגוגל הם למעשה זהים.

מה נכלל בתוך קידום אורגני בגוגל

כדי להבין את המשמעות המעשית והאמיתית של קידום אורגני / SEO בואו נפרק את ההגדרה הכללית הזו לחלקים השונים המרכיבים אותה.

  • איכות התנועה: אתם יכולים למשוך לאתר שלכם את כל המבקרים שבעולם, אבל אם הם מגיעים לאתר שלכם מפני שגוגל אומרים להם שאתם, למשל, מוכרים סמארטפונים זולים כאשר בפועל אתם בכלל חנות משלוחי פרחים ומתנות, אתם לא מקבלים תנועה איכותית של גולשים. במקום זאת, אתם רוצים למשוך לאתר רק מבקרים שבאמת מתעניינים במוצרים או בשירותים שאתם מציעים ומוכרים.
  • כמות התנועה: מרגע שהגולשים הנכונים מקליקים על הקישור לאתר שלכם מתוצאות החיפוש, אתם רוצים כמובן לייצר יותר תנועה כזו, מה שבתורו מביא ליותר פעילות באתר וליותר הכנסות.
  • תוצאות חיפוש אורגניות: הכוונה היא לתוצאות המוצגות לגולש עבור שאילתת חיפוש מסוימת ואשר אינן מודעות ממומנות לאתרים שמונח החיפוש שהוכנס רלוונטי גם עבורם. מודעות תופסות לא מעט מעמוד תוצאות החיפוש (מעל, מתחת או לצד התוצאות האורגניות). מכאן שתנועה אורגנית היא כל תנועת גולשים שאתם לא צריכים לשלם עליה ישירות. על מודעות משלמים בכל פעם שגולש מקליק על המודעה שלכם. תוצאה אורגנית במהותה משדרת לגולש יותר אמינות, סמכותיות ואיכות ובטווח הארוך דירוג אורגני גבוה הוא משתלם יותר מכל בחינה לעומת מודעות ממומנות.

איך קידום אורגני עובד?

ראשית, מדובר על תהליך רחב ומקיף אשר כולל המון אלמנטים ופרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת וכמובן שכל אתר הוא עולם ומלואו ומצריך תהליך SEO מותאם אישית. בנוסף, בקידום אורגני בגוגל אנחנו מנסים לשפר את דירוג האתר בתוצאות החיפוש של גוגל למונחי חיפוש רלוונטיים וחשובים. כאשר למרות שגוגל עצמה בהחלט מגדירה למה היא קוראת אתר איכותי, ענקית החיפוש לעולם לא תגלה כיצד בדיוק מנוע החיפוש מדרג תוצאות. מכאן שקידום אורגני הוא תחום המצריך למידה מתמדת ואינסופית וידע מקצועי כיצד לייצר תוצאות מעולות לאתרים גם מבלי לדעת באופן מלא כיצד אלגוריתם החיפוש עובד – ואין פתרונות קסם אלא רק עבודה קשה, מושכלת ועם הרבה סבלנות ובקרה.

גולש מגיע לגוגל, מקליד או אומר שאילתת חיפוש ואז מקבל רשימה ארוכה של לינקים לאתרים שונים אשר אמורים לספק לו מידע או תשובה לשאלה שלו במנוע החיפוש – המטרה שלנו היא שהאתר שלכם ימוקם במיקום גבוה בתוצאות האורגניות!

באופן כללי, כך זה עובד: לגוגל יש "זחלן" אשר גולש במרחב האינטרנטי ואוסף את כל המידע שהוא יכול מאתרים ומכל רחבי הרשת. הזחלן חוזר למנוע החיפוש וזה בתורו מייצר אינדקס של אתרים ותכנים. האינדקס הזה עובר דרך אלגוריתם החיפוש המורכב של גוגל והוא מנסה להתאים את האתרים הטובים והאיכותיים ביותר אשר ייתנו מענה אופטימאלי לשאילתת החיפוש של המשתמש. יש המון גורמים האלגוריתם החיפוש מתחשב בהם, בקידום אורגני של אתרים בגוגל המטרה היא לנסות לתת מענה למרכיבים החשובים ביותר וכך לשפר את דירוג האתר ואת התוצאות האורגניות.

כך למשל מושם דגש רב על בניית סמכותיות לאתר – דרך יצירת תוכן מעולה שהגולשים אוהבים, מערך קישורים גדול המפנה לאתר מאתרים איכותיים אחרים, מבנה אתר יעיל ואיכותי וכן הלאה. יש דגש משמעותי על מבנה טכני ותוכני של האתר כך שיתאים בצורה אופטימאלית להוראות של גוגל ולחוויית משתמש איכותית עבור הגולשים והיבטים נוספים של קידום אורגני הוא יצירת תכנים מעולים, יישום פריסת מילות מפתח חכם ברחבי האתר והתכנים השונים המפנים אליו, פעילות מדיה חברתית המעידה על איכות האתר ועוד מכלול אדיר של פעילויות ומהלכים שמהותם שיפור דירוג האיכות של האתר ושיפור התוצאות האורגניות למונחי החיפוש החשובים ביותר עבורכם.

אין ספק כי מדובר על תחום מורכב המחייב מקצועיות וניסיון רב, לצד למידה שוטפת ויכולת דינמית לחדשנות ושינויים. שוב, בקידום אורגני אין פתרונות קסם ואין תוצאות תוך ימים בודדים, תוצאות מושגות רק בתהליך מתמשך, בעבודה קשה ודרך בניית אתר איכותי וכתיבת תכנים מעולים.

אנחנו אוהבים תוכן. המאמרים והמדריכים שלנו יעזרו לכם להיות אנשי דיגיטל טובים יותר. היידה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

איך להציל אתר מעונש

אחד הרגעים הנוראיים ביותר למקדם אתרים ולבעלי אתרים – זה ...

אסף כהן
19.01.2015
לקריאה

קידום אתרים ברשת

קידום אתרים ברשת הוא מושג כולל של קידום בגוגל ושיווק ...

אנידור חקק
07.08.2011
לקריאה