עמוד הבית > מאמרים > לאונרדו Leonardo Ai - מדריך עיצוב תמונות למתחילים

לאונרדו Leonardo Ai – מדריך עיצוב תמונות למתחילים

בנוף הטכנולוגי שמתפתח בקצב מטורף בינה מלאכותית (AI) הפכה לכוח משמעותי עבור חידושים שמעצבים את חיי היומיום שלנו.

אחד התחומים הבולטים בהם AI משנה את כללי המשחק הוא תחום יצירת תמונות.   כולנו זוכרים בעבר איך התמודדנו עם בעיות זכויות יוצרים וחוסר היכולת להשתמש בתמונות, לצד רכישת מנויים לאתרים של מאגרי תמונות.  אז העידן הזה תם.   היום מרבית התמונות ברשת מיוצרות על ידי מחוללי תמונות AI והיתרונות עצומים – אין גבול לדמיון, אפשר לדמיין ולייצר כל תמונה שאתם רוצים, לא משנה כמה היא הזויה.

הנה דוגמא לתמונה שיצרנו בלאונרדו

יש מספר שחקנים בולטים בזירת עיצוב התמונות כיום,  המובילים הם: מידג'רני, Dall e שמשולב במסגרת צ'אט GPT, ולאונרדו.   כאמור, שחקן בולט ביצירת תמונות AI הוא לאונרדו, פלטפורמה מתקדמת שמביאה מימד חדש לעיצוב תמונות. בואו נעמיק במורכבויות של Leonardo AI ונחקור כיצד ניתן למנף את היכולות שלו עבור יישומים שונים.

מה זה Leonardo AI ולמה הוא עדיף על הכלים המתחרים?

Leonardo AI היא פלטפורמת בינה מלאכותית מתקדמת ליצירת גרפיקות ותמונות דרך צ'אט שמופעל על ידי בינה מלאכותית. Leonardo AI מתמחה בשילוב אלגוריתמים של למידת עצמית המאפשרת לה להסתגל ולהשתפר לאורך זמן.

בעולם שבו הנתונים הם המלך, לאונרדו AI בולט ביכולתו להפוך מידע גולמי לתובנות שהוא מצליח גם ליישם. חשיבותו בעולם הטכנולוגיה טמונה ביכולתו לשפר תהליכי קבלת החלטות, להפוך משימות מורכבות לאוטומטיות ולהניע חדשנות בתעשיות.

Leonardo AI מתגאה בסט של תכונות ליבה המבדילות אותו מפלטפורמות AI אחרות. אלה כוללים זיהוי תמונה: תוכלו להעלות תמונה שתרצו שלאונרדו תיקח ותעצב לגם בסגנונות שונים לפי הבקשה שלכם. בנוסף לכך לאונרדו נותנת מגוון מנועים שאפשר לבחור כדי ליצור תמונות מסוגים שונים לדוגמא, מנוע שנקרא DreamShifter שמייצר תמונות שהם יותר מעולם הפנטזיה. תכונות אלה מעצימות את חווית המשתמש ונותנות אינספור אופציות להכנת תמונות מסגנונות שונים.

קלות השימוש בלאונרדו

השימוש בלאונרדו הוא סופר קל, הכל נורא אינטואיטיבי וברור מאוד. תוך מספר שניות תוכלו לייצר תמונות שרק הייתם חולמים במהירות שהיא פשוט בלתי נתפסת.

לאונרדו מציג דשבורד (ממשק) נוח במיוחד למשתמש, עם פיד של הקהילה שם תוכלו לראות עיצובים רבים של אנשים שונים ולקחת השראה וגם ממש לקחת את הPrompt (הטקסט שכתובים ללאונרדו כדי להכין תמונה) ובכך לייצר תמונות דומות. בנוסף קיים ממשק עריכה הנקרא Canvas שדרכו תוכלו לערוך גם את התמונות שייצרתם עד לרמת הדיוק הגבוה ביותר.

איך לאונרדו יכול לעזור לי בבניית אתר?

בעזרת לאונרדו תוכלו ליצור תמונות וגרפיקות בתהליך בניית אתרים. תוכלו להשתמש בתמונות שייצרתם כדי לתת שפה אחידה בכל האתר, לדוגמא אם ייצרת דמות בעזרת לאונרדו תוכלו להכין מספר תמונות מזוויות שונות של הדמות ולשים בעמודים השונים באתר.

מה העלות של Leonardo AI?

לאונרדו מציעה מספר חבילות עבור השימוש בתוכנה, בכל חבילה תקבלו מספר מסוים של Tokens  שאיתם תוכלו להכין תמונות ויצירות, כל תמונה תגבה מכם כ5-30 Tokens

החבילות של לאונרדו:

 1. תוכנית חינמית: בתוכנית החינמית תוכלו להכין עד ל-150 תמונות.
 2. תוכנית חניכים: עלות החבילה היא 10$ לחודש והיא מקנה 8,500 טוקונים שתוכלו להשתמש בהם ליצירת תמונות.
 3. תוכנית אמנים: עלות החבילה היא 24$ לחודש ומקנה 25,000 טוקנים שתוכלו להשתמש בהם ליצירת תמונות.
 4. תוכנית המאסטרים: עלות החבילה היא 48$ לחודש ומקנה 60,000 טוקנים.

אז איך מתחילים להכין תמונות עם לאונרדו?

קודם כל נכנסים לאתר התוכנה  (אין צורך להוריד תוכנה השימוש בלאונרדו הוא דרך הדפדפן) לאחר מכן פותחים חשבון.

השלב הבא לאחר פתיחת חשבון הוא לפתוח את הראש ולהתחיל להיות יצירתיים. ממש עכשיו נכין ביחד את התמונה הראשונה שלנו!

1. השלב הראשון הוא לפתוח את התוכנה בדפדפן ומצד שמאל נראה תפריט. בתפריט נבחר ב:Image Generation וכאן נוכל לראות קוביה של טקסט שבה נכתוב מה נרצה שלאונרדו ייצר עבורנו מה שבשפה המקצועית נקרא Prompt.

 

2. לאחר שהכנו Prompt שמסביר מה אנחנו רוצים שלאונרדו יכין לנו אנחנו בוחרים איזה מנוע נרצה שלאונרדו ישתמש בו, בתחילת המאמר דיברנו על כך שללאונרדו יש כ10 מנועים שונים עבור יצירת תמונות לפי סגנונות שונים. לרוב נרצה לבחור במנוע של Leonrado Diffusion XL מכיוון והוא נוח לשימוש ונותן תוצאות טובות מאוד.

3. לאחר שבחרנו את המנוע שנרצה להשתמש בו נתחיל להגדיר את תכונות התמונה, מצד ימין תוכלו לראות את כל הנתונים שממנה התמונה תיווצר (מצורפת תמונה בסוף הפסקה להדגמה) לדוגמא:

 • מספר תמונות: תוכלו לבחור 1-8 תמונות שונות שלאונרדו ייצר עבורכם בהסתמך על הPrompt שתכתבם לו.
 • PhotoReal: החידוש האחרון של לאונרדו, זהו כלי רב עוצמה שנועד לעזור לך ליצור הכל, מצילום קולנועי ועד לפורטרטים מלאי חיים.
 • Alchemy:  Alchemy, התכונה  החדשה ביותר של Leonardo.ai שמשפרת את יכולת עיבוד התמונה ולהוסיף אלמנטים שמדייקים אותה.
 • Image Dimensions: בחלק הזה תוכלו לבחור את הממדים שתרצו שלאונרדו ייצר את התמונה עבורכם, תוכלו לבחור מהאפשרויות המובנות בלאונרדו וכמו כן תוכלו לבחור את הגודל שמתאים לכם.
 • Image To Image: זהו חלק משמעותי שמבדיל את לאונרדו משאר המתחרים, לאונרדו מאפשרים לכם להעלות תמונה ולכתוב בצ'אט מה תרצו לשנות, להוסיף או למחוק מהתמונה ולאונרדו תבצע את ההערות שלכם על התמונה ותייצר את התמונה המושלמת עבורכם.
 • Guidance Scale:  ברגע שתעלו תמונה שתרצו שלאונרדו תעצב מחדש עבורכם תצטרכו לבחור במדד הזה כמה תרצו שתהיה דומה לתמונה המקורית, אם תיקחו את המדד לצד הנמוך ביותר התמונה לא תראה דומה כמעט לתמונה שהעליתם, אם הזזתם את המדד עד הסוף לצד השני התמונה תראה דומה מאוד למה שהעליתם.

 

טיפים לשימוש בתוכנת לאונרדו AI

אין צורך לדאוג אנחנו כאן לתת לכם טיפים שימושיים שיעזרו לכם לנצל את מלוא הפוטנציאל של Leonardo AI:

 1. שימו לב ליחסים בין הגובה לרוחב התמונה:

כל דגם של Leonardo AI מציג את הממדים המתאימים ביותר עבורכם.

לדוגמא עבור Dreamweaver 7 כדאי לבחור בגודל 640 על 832 פיקסלים, לעומת זאת במנוע Leonardo Diffusion XL   עדיף להשתמש בגודל כמו  1024 על 768 פיקסלים. כדאי  להישאר כמה שיותר קרוב לממדים האלה, אחרת תקבלו ראש בראש עם רגל מוזרה שנזרקת פנימה, אצבע שיוצאת משום מקום ועוד ועוד. לכן השתמשו ביחסים הנכונים כדי לייצר תמונה מדויקת ומרשימה.

 1. השתמשו במצב Raw

מצב RAW זמין רק עם Alchemy, אבל עוזר מאוד כשיש לך הנחיות ארוכות ומורכבות יותר. ככל שההנחיה שלך ארוכה יותר, כך יש יותר סיכוי ללאונרדו להתפתל. חשבו על מצב RAW כצורה חזקה יותר של הדרכה שיכולה לעזור לכם לספק עיבוד חד יותר.

 1. שנו את נקודת המבט של התמונה

מומלץ להוסיף בפרומפט התייחסו לזווית הצילום. כאשר תשנו את נקודות המבט / זווית הצילום של התמונות שלכם אתם משנים את המסר שלהן. אולי אתם מכירים את המבט האווירי, שנותן לכם מבט מלמעלה למטה, ואת מבט העין של התולעת, שהוא מבט מהקרקע כלפי מעלה על אובייקט או נושא.

משחק עם נקודות המבט שלך נותן לך את ההזדמנות להעביר את המסר שלך טוב יותר.

לסיכום

לאונרדו AI צובר תאוצה רצינית בתחום הבינה המלאכותית ומציע גישה לעיבוד וניתוח נתונים ויצירת תמונות. התכונות המתקדמות שלו, כולל זיהוי תמונות, עיבוד שפה טבעית וניתוח חזוי, מציבות אותו כשחקן רציני בשוק.

הממשק הידידותי למשתמש הופך את Leonardo AI לנגיש לאנשים ועסקים כאחד ומאפשרים לכל אחד לייצר תמונות מרהיבות בכל סגנון אפשרי במהירות פשוט בלתי נתפסת.

 

רוצים להכיר כלים נוספים לעיצוב תמונות AI בחינם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לנו עוד מאמרים מעולים

האם כדאי לפרסם בגוגל גם כשמקודמים בתוצאות האורגניות?

אחת הדילמות הגדולות שמטרידות כל בעל אתר או משווק בגוגל, ...

אנידור חקק
08.04.2012
לקריאה

קידום אפליקציות בגוגל – האם קיים קשר בין SEO לבין ASO ?

דורות של פילוסופים ניסו לענות את השאלה הזאת. רבים הקדישו ...

צוות היידה
26.02.2024
לקריאה